طرح پیشنهادی

 

 

بسمه تعالی

 

توجیه طرح و تشریح جزئیات پروژه ساخت مسکن شرکت تعاونی مسکن کارکنان هلدینگ سرمایه گذاری پارسیان

 

زمینی به مساحت 4000 متر مربع، که پس از اصلاح 1503.40 متر مربع شده است.

این زمین دارای سند تک برگ با کاربری مسکونی، مالک شخصی، در پهنه R122 شهرداری  و در شمالی ترین نقطه وردآورد می باشد.

وضعیت فعلی زمین
آماده گودبرداری و تجهیز کارگاه می باشد.

زمین مذکور از لحاظ موقعیت در غرب تهران با تراکم جمعیت کم و آب و هوایی پاک تر از تهران ودسترسی بسیار مناسب به اتوبان ها و جاده های اصلی دارد به گونه ای که می توان با استفاده از میان برها ترافیک را دور زد و به بخش های خلوت اتوبان رسید.

خیابان ولیعصر وردآورد
یکی از خیابان های مدرن و جدید ورد آورد می باشد که پس از اصلاحات و تعریض معابر، این پروژه در نبش شمال شرقی این خیابان قرار می گیرد.

دید و منظر شمال
واحدهای شمالی اشراف کامل به مجتمع های زیبا و بلندمرتبه ی منطقه 22 و همچنین کوه های شمال غربی تهران با آسمان آبی و پهناور را دارند.

دید و منظر جنوب
 واحدهای جنوبی کل شهر وردآورد تا جنوب غرب تهران را خواهند دید.

 

وردآورد یکی از مناطق در حال رشد تهران است که با شهرک سازی و اتوبان کشی های متعدد در اطراف آن بسیاری از افراد را علاقه مند به سکونت و زندگی در خود کرده است.

یکی دیگر از دلائل محبوبیت این محله برای سکونت، قرار گرفتن آن در دو منطقه 22 و 21 تهران می باشد که همین امر موجب بالا رفتن ارزش املاک این محله شده است.

امکانات و استانداردهای منطقه 22 در سال های اخیر برای رفاه حال شهروندان بسیار بالا بوده که با سرریز متقاضیان آن منطقه به این محله، مدیران شهری منطقه 21 نیز، محله ی در حال رشد وردآورد را با آن تطبیق داده اند.

محدوده انتخاب شده برای خرید زمین دارای کلیه امکانات شهری است علی الخصوص یک مجتمع آموزشی دخترانه از دوران دبستان تا دبیرستان و هنرستان در نزدیکی مجتمع می باشد و این میتواند قسمت عمده ای از دغدغه خانواده های با دانش آموز دختر را برطرف کند.

 • این محله دارای مناطق تفریحی و گردشگری فراوان، مراکز ورزشی، دولتی، درمانی و اماکن مذهبی می باشد.
 • در رابطه با رفت و آمد این محله نیز می توان از وسایل نقلیه عمومی در ترددها، خطوط مترو را انتخاب کرد. ایستگاه متروی وردآورد در خیابان داروپخش یکی از ایستگاه های اصلی خط 5 تهران به حساب می آید و ورودی دیگر این ایستگاه در خیابان شهید اردستانی واقع شده است.

 

 • این ملک دارای پروانه ساختمانی با زیربنای مفید 13.549 متر مربع در11 طبقه با 110 واحد مسکونی می باشد.
 • 3 طبقه منفی بعنوان پارکینگ و تاسیسات
 • 1 طبقه همکف بعنوان لابی، سرایداری، سرویس عمومی و فضای بازی کودکان
 • 11 طبقه مسکونی بالای همکف با 2 دستگاه آسانسور نفربر و یک دستگاه باربر
 • در هر طبقه 10 واحد مسکونی با متراژهای 70 ، 110 ، 130 و 150 متر مربع
 • دارای 111 پارکینگ مستقل و 5 پارکینگ مزاحم و 108 انباری
 • قابلیت افزایش 11 واحد مسکونی

 

شایان ذکر است هیئت مدیره در نظر دارد با جذب شرکت مهندسین مشاور نسبت به تغییر نقشه فعلی وبهینه سازی فضا به نفع اعضا و ایجاد ارزش افزوده برای پروژه اقدام کند.

 

 • بررسی اقتصادی پروژه به زبان عامیانه :
 • قیمت پیشنهادی فروشنده 252 میلیارد تومان بوده که فعلا با 240 میلیارد موافقت کرده و در جلسات بعدی تصمیم بر اخذ تخفیف و رسیدن به قیمت معقول و منطقی را داریم.
 • بر اساس نظر فعلی فروشنده قیمت هر مترمربع تراکم مفید معادل 17 میلیون تومان تعیین شده است.
 • یعنی بطور مثال مبلغ قدرالسهم زمین بازای هر واحد مسکونی 100 متری 1 میلیارد و 700 میلیون تومان می شود.
 • مبلغ تمام شده ساخت به قیمت امروز و بر اساس نظر کارشناسی بازای هر مترمربع مفید 15 میلیون تومان می باشد یعنی بازای هر واحد مسکونی 100 متری مبلغ 1 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز هزینه ساخت لازم است.
 • بعبارتی هزینه تمام شده یک واحد مسکونی متری 32 میلیون تومان می شود در صورتی که قیمت واحد مسکونی نوساز در این محدوده بین 55 تا 60 میلیون تومان می باشد و این قطعا مقرون به صرفه بوده و دارای توجیه اقتصادی است.
 • همچنین با در نظر گرفتن احتمال تورم در سال های آتی، بر اساس نظر کارشناسی اگر هزینه تمام شده متری 48 میلیون شود قیمت فروش نیز متری 85 میلیون تومان خواهد شد که در این صورت همچنان معادل متری 37 میلیون تومان ارزش افزوده ای حاصل خواهد شد.

 

 • شرایط مشارکت در طرح:
 • نظر به اینکه خرید زمین و پرداخت وجه آن بصورت نقدی بوده یا نهایتا ظرف 2 تا 3 ماه کل مبلغ باید به فروشنده پرداخت شود، متقاضیان طرح بر اساس سهام درخواستی (طبق تکمیل فرم در اختیار) می بایست مبلغ قدرالسهم خود را حداکثر ظرف 3 ماه پرداخت نمایند.
 • برای رعایت حال اعضا و افزایش قدرت خرید آنها به جهت اینکه از این فرصت پیش آمده، کلیه اعضا تعاونی بهره ببرند، هر عضو که توان خرید یک سهم را نداشته باشد می تواند بصورت مشارکت با عضو همکار خرید نماید.

 

هزینه ساخت و تسهیلات:

پس از نهایی شدن خرید زمین و انتقال سند آن بنام تعاونی مسکن و انجام تغییرات نقشه و بهینه سازی پروانه ساختمان، قرارداد ساخت به انضمام جدول زمان بندی پرداخت 2 ساله ی هزینه ی ساخت با متقاضیان منعقد می گردد.

شایان ذکر است بر اساس قوانین موجود، از بانک های مسکن و توسعه تعاون مجموعا مبلغ 600 میلیون تومان به هر واحد مسکونی تسهیلات با قرارداد مشارکت مدنی تعلق می گیرد که شروع بازپرداخت آن پس از اخذ پایان کار و تحویل واحدها به متقاضیان با تقسیط 12 ساله می باشد.

 

و سخن آخر

مهمترین حسن خرید و جذابیت این ملک:

علاوه بر قیمت، به نسبت منطقه ی مورد انتخاب این زمین، که برای همگان پر واضح است آینده ی ثمربخشی را پیش رو خواهد داشت، داشتن پروانه ساختمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا برای گرفتن پروانه ساختمان علاوه بر اتلاف وقت حدود 2 ساله هزینه گزافی با تعرفه های جدید و متغیر می بایست  پرداخت گردد.

 

 

                                                                                                                            والسلام مهر 1402

 

                                                                                                                     مدیرعامل تعاونی مسکن

                                                                                                          کارکنان هلدینگ سرمایه‌گذاری پارسیان